Ustawa o instytucjach płatniczych - dyskusja

Re: Ustawa o instytucjach płatniczych - dyskusja

Postprzez ct449 » Wt mar 19, 2013 1:22 pm

Może rzeczywiście BUP nie angażowały się w sprawie nowelzacji, ale patrzac na to co sie dzieje chyba coraz wiecej osob sie bedzie zastanawiac nad sensem odejscia od gotowki. Nie wiem jak zaknocza sie wydarzenia na Cyprze, ale kto wie czy ludzie w całej unii nie zaczna likwidowac lokat i depozytow w bankach na rzecz np. złota czy innych dobr, ktorych rzad nie bedzie mogl zagarnac jakims rozporzadzeniem. Ja tam wole miec pieniadze w czyms bardziej namacalnym niz cyfry w banku.
ct449

Postprzez Domaszek » So mar 23, 2013 11:51 pm

Na rynkach może nie widać desperackiej ucieczki od wspolnej waluty, ale $ nieco się umocnił, podobnie jak zyskało również odrobinę złoto....ledwie odrobinę :). Niemniej jednak o ucieczce od srodkow bankowych mowi się.

Polecam
viewtopic.php?f=14&t=182

... o bitcoinach mówilismy troche w Poznaniu ... przy okazji szkolenia z przeciwdziałania praniu pieniędzy: (viewtopic.php?f=9&t=158).

To tak trochę off-topic.
Domaszek

Postprzez Domaszek » Cz mar 28, 2013 12:44 pm

Kolejne 'projekty dokumentów' się pojawiły:

http://www.platnosci.accadia.pl/ustawa/dokument69037.pdf .. 14,3 MB

W pierwszej części dokumentu dotyczą one instytucji płatniczych, a potem biur usług płatniczych a zwłaszcza gwarancji bankowej i ubezpieczeniowej.
Domaszek

Postprzez Domaszek » Pt mar 29, 2013 11:43 am

I jeszcze jeden ważny dokument:

http://www.dziennikiurzedoweknf.gov.pl/ ... -33914.pdf

... na wszelki wypadek dostępne też u nas:

www.platnosci.accadia.pl/ustawa/D_Urz_K ... -33914.pdf
Domaszek

Postprzez jolaK » Śr kwi 03, 2013 9:55 am

No tak... od czerwca 20112 czasu minęło sporo - a temat ciągle aktualny. Z tą różnicą, że teraz już mowa 0,6 proc. kompletnej kwoty transakcji płatniczych. z tego co wyczytałam tutaj: https://www.iexpert.pl/aktualnosci/dobr ... a-finansow ciągle termin zawarcia policy nie jest znany - może ktoś z was ma jakieś info?
jolaK

Postprzez Domaszek » Cz kwi 04, 2013 3:23 pm

http://www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacj ... 04_18.html

zkolenia CEDUR „Zasady ustalania, uiszczania i rozliczania wpłat na koszty nadzoru nad biurami usług płatniczych”, 18 oraz 19 kwietnia 2013 roku

Szkolenie skierowane jest do osób odpowiedzialnych w biurach usług płatniczych za sprawy finansowo-księgowe.

Celem szkolenia jest przedstawienie zasad ustalania, uiszczania i rozliczania wpłat na koszty nadzoru nad biurami usług płatniczych. Udział w spotkaniu nie jest obowiązkowy, ma ono charakter praktyczny i jest ukierunkowane na omówienie problemów i wyjaśnienie ewentualnych wątpliwości, jakie mogą pojawiać się w toku działalności biur usług płatniczych w związku z obowiązkiem wnoszenia wpłat na pokrycie kosztów nadzoru.

Szkolenie odbędzie się w siedzibie Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, ul. Jasna 12 w Warszawie w dwóch terminach do wyboru: w dniu 18 lub 19 kwietnia 2013roku.

Bardzo prosimy o zapisywanie się wyłącznie na jeden termin (oba spotkania są identyczne co do treści). Dostępnych jest 200 miejsc (po 100 na każdym z dwóch szkoleń). W przypadku dużego zainteresowania udziałem w spotkaniu zostaną zorganizowane kolejne edycje.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Zgłoszenia będą przyjmowane za pośrednictwem poniższych elektronicznych formularzy zgłoszeniowych aż do wyczerpania miejsc, lecz nie później niż do dnia 16 kwietnia 2013 roku. Potwierdzenia uczestnictwa zostaną przesłane w dniu 16 kwietnia 2013 roku.

_______

Postaramy się być obecni na tym szkoleniu. ... :)
Domaszek

Postprzez AmolaSystem » Śr kwi 24, 2013 1:51 pm

AmolaSystem

Postprzez AmolaSystem » Śr maja 22, 2013 11:00 am

AmolaSystem

Postprzez AmolaSystem » Pt lip 12, 2013 1:27 pm

Do ciekawych wniosków wczoraj doszedłem :)

Nie trudno wyliczyć jaki jest koszt nadzoru KNF jaki ponosi Biuro Usług Płatniczych. To bardzo ładnie widać w SEZAMIE w menu DANE / PRZELEWY ... i można ustalić sobie jakiś okres. I na dole bardzo ładnie widać średnią kwotę przyjętych przelewów.

Ona się w zależności od lokalizacji Biura Usług Płatniczych zmienia mniej więcej od 90 PLN do nieco ponad 200 PLN, a może nawet więcej. Tak czy inaczej średnio jest to około 150 PLN za przelew.

I licząc 0,025% od 150 PLN za przelew wychodzi że koszty nadzoru KNF wynoszą średnio 0,0375 PLN (3,75 gr) na każdą zaksięgowaną operację. To każdy może sobie sam sprawdzić... i to wiadomo.

Ale wczoraj poszedłem krok dalej, bo wziąłęm do ręki polisę obowiązkową OC, która też wyliczana jest na podstawie obrotu... i wyszło mi, że ubezpieczenie koszuje 0,0202 PLN (2,02 gr) na każdą zaksięgowaną operację.

A więc wychodzi, że koszta nadzoru nad naszą działalnością są prawie dwukrotnie większe niż koszta ubezpieczenia :)
Prawda, że to ciekawe ? :)
AmolaSystem

Postprzez eve » Cz lip 18, 2013 3:06 pm

No to faktycznie wychodzi, że biura usług płatniczych są nieźle skubane. Tylko nie bardzo wiem jaką korzyść mam z tego że płacę do knfu takie pieniądze.
eve

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regulacje prawne